Zavolajte nám (Po-Pi 9-14)

Odstúpenie od zmluvy

Nižšie sme pre Vás pripravili odpovede na otázky týkajúce sa odstúpenia od zmluvy.
Formulár pre vrátenie tovaru je k stiahnutie tu.

Ako postupovať, keď zakúpený tovar pre Vás nie je to pravé a chcete ho vrátiť v zákonnej 14denné lehote?

 

POZOR! predĺžili sme pre Vás dobu pre vrátenie alebo výmenu tovaru na 30 dní od nákupu.

 

V prípade, že ste spotrebiteľ, máte podľa § 1829 ods. 1 občianskeho zákonníka právo zakúpený tovar vrátiť bez udania dôvodu, a to do 14 dní od dátumu prevzatia tovaru. U nás až do 30 dní od prevzatia tovaru.

Ak nie ste spotrebiteľ, teda tovar nakupujete v rámci svojej obchodnej alebo podnikateľskej činnosti (o čom rozhoduje uvedenia IČO na nákupnom doklade), právo na odstúpenie od zmluvy Vám nevzniká.

Ako tovar vrátiť

Ak sa rozhodnete využiť tohto práva, odstúpenie od zmluvy je nutné nám odoslať najneskôr 30. deň od prevzatia tovaru. Odstúpenie od zmluvy a tovar zasielajte výhradne na adresu:

Sempra fashion s.r.o.
Nádražní 1705/48
Šternberk 785 01

Odstúpenie od zmluvy je tiež možné zaslať e-mailom na objednavky@perfektnipradlo. S tovarom je zároveň nutné zaslať vyplnený formulár pre vrátenie tovaru - k stiahnutie tu.

Vrátený tovar dobre zabaľte, aby nedošlo k jeho poškodeniu počas prepravy. Vo Vašom záujme odporúčame zaslanie tovaru doporučene, aby bolo možné preukázať odoslanie tovaru v prípade straty zásielky. Ponechajte si podací lístok do tej doby, než Vám od nás príde potvrdenie, že sme balík prijali.

Tovar prosím uveďte do pôvodného stavu, predídete tým možnému zníženiu vrátenej sumy o náklady vynaložené na uvedenie tovaru do pôvodného stavu.

Peniaze za tovar Vám zašleme späť na bankový účet najneskôr do 14 dní od doručenia Odstúpenie do zmluvy. Náklady na vrátenie tovaru sú na strane kupujúceho. Vrátenie peňazí poštovou poukážkou nie je možné!

Tovar si môžete vyskúšať

Tovar si môžete vyskúšať, nemalo by však dôjsť k jeho zjavnému použitie alebo opotrebenia. Je potrebné myslieť na náklady, ktoré budeme mať s uvedením tovaru do pôvodného stavu a ktoré môžu byť požadované k úhrade.

Účtovanie týchto poplatkov predídete, ak tovar uvedie do pôvodného stavu sami (očistenie, skompletizovaní, správne zabalenie, zachovanie pôvodných visačiek a pod.). U spodného prádla je nutné dodržať hygienické opatrenia pri skúšaní - bielizeň sa skúša vždy na vlastné spodnú bielizeň, nikdy nie na holé telo. Ak nie sú stanovené hygienické podmienky dodržané, išlo by už o tovar, ktorý nemožno na základe smernice 97/7 / ES o ochrane spotrebiteľa, v prípade zmluvy na diaľku, pre svoj charakter vrátiť.

Odstúpiť od zmluvy bez udania dôvodu nemožno, ak bol tovar už čiastočne spotrebovaný. Nemožno tiež odstúpiť od zmluvy u tovaru, ktorého charakter to vylučuje, najmä z hygienických dôvodov (napr. Nalepovacie podprsenky, silikónové vypchávky, pančuchy, pančuchové nohavice, ponožky, a pod.). Pokiaľ bude vrátený tovar neúplný, poškodený či viditeľne opotrebované, môže predávajúci uplatniť náhradu škody.

S ohľadom na rôznorodosť tovaru je každý prípad odstúpenia od zmluvy riešený individuálne.

Dodržanie 30 dňovej lehoty

Pre dodržanie lehoty je rozhodujúce, kedy je odoslaný Odstúpenie od zmluvy. Lehota na odstúpenie od zmluvy trvá 30 dní, a začína plynúť nasledujúci deň po prevzatí tovaru spotrebiteľom.

V čo najkratšom termíne od zaslania tohto odstúpenia je potrebné, aby ste nám odovzdali zakúpený tovar, najdlhšie však do 30 dní od odstúpenia od zmluvy. V tomto prípade nevzniká právo na úhradu nevyhnutných nákladov spojených s prepravou tovaru k predávajúcemu.

Odstúpenie od zmluvy po uplynutí 30 dňovej lehoty nie je možné.

Aké dokumenty priložiť?

K vrátenému tovaru odporúčame vždy priložiť dokument, ktorý potvrdí, že ste tovar zakúpili u nás a uľahčí nám identifikáciu daného tovaru a požiadavke. Je možné zaslať iba vyplnený formulár pre vrátenie tovaru - k stiahnutie tu.

Aký tovar sa nedá vrátiť vôbec?

Spotrebiteľ nemôže odstúpiť od zmluvy napr.

V prípade sortimente intímneho charakteru, akým je napr. Spodná bielizeň, tovar nesmie byť nijako používané. Spotrebiteľ má právo si tovar vyskúšať s tým, že dodrží základné hygienické predpoklady takéhoto vyskúšanie - skúšať cez spodnú bielizeň alebo použiť napr. pribalenej ochrannej fólie (v prípade spodných nohavičiek, plaviek a podobného sortimentu). Ak nedodrží stanovené hygienické podmienky, išlo by už o tovar, ktorý nemožno na základe smernice 97/7 / ES o ochrane spotrebiteľa, v prípade zmluvy na diaľku, pre svoj charakter vrátiť.

Potrebujete len inú veľkosť?

Ak si prajete inú veľkosť či farbu, nie je nič jednoduchšie ako si v našom e-shope www.perfektne-pradlo.sk vytvoriť novú objednávku. V prípade, že tovar s požadovanými parametrami na e-shope nenájdete, nemáme ho už bohužiaľ k dispozícii.

TIP: Ak sa nemôžete rozhodnúť medzi dvoma veľkosťami, neváhajte a objednajte si na skúšku pokojne obe dve. Tú, ktorá Vám nebude, môžete do 30 dní bez udania dôvodu vrátiť (pozri vyššie).

Súbory na stiahnutie

formulář pro vrácení zboží.pdf