Zavolajte nám (Po-Pi 9-14)

Výmena a vrátenie tovaru

Na tejto stránke nájdete informácie, ako postupovať, keď zakúpený tovar pre Vás nie je to pravé a chcete ho vrátiť či vymeniť.

Ako môžem tovar vrátiť či vymeniť?

V prípade, že ste spotrebiteľ, máte podľa § 1829 ods. 1 Občianskeho zákonníka právo zakúpený tovar vrátiť bez udania dôvodu, a to v lehote 14 dní, ktorá začína plynúť nasledujúci deň po prevzatí tovaru spotrebiteľom - u nás je táto lehota predĺžená až do 30 dní od prevzatia tovaru.
Ak sa rozhodnete využiť tohto práva, je nutné nám v stanovenej lehote odoslať vyplnený Formulár pre odstúpenie od zmluvy spolu so zakúpeným tovarom na adresu:

Sempra fashion s.r.o.
Nádražní 1705/48
785 01 Šternberk

Pokiaľ ale tovar nakupujete v rámci svojej obchodnej alebo podnikateľskej činnosti (o čom rozhoduje uvedenia IČO na nákupnom doklade), právo na odstúpenie ani na výmenu tovaru Vám nevzniká.

Vrátený tovar uveďte do pôvodného stavu (v originálnom obale, s neporušenými visačkami a samozrejme nenosené) a dobre ho zabaľte, aby nedošlo k jeho poškodeniu počas prepravy.
U spodného prádla je nutné dodržať hygienické opatrenia pri skúšaní - bielizeň sa skúša vždy na vlastné spodnú bielizeň, nikdy nie na holé telo . Ak nie sú stanovené hygienické podmienky dodržané, išlo by už o tovar, ktorý nemožno na základe smernice 97/7 / ES o ochrane spotrebiteľa vzhľadom na zmluvy na diaľku pre svoj charakter vrátiť.

Upozorňujeme, že na výmenu tovaru nie je žiadny právny nárok a teda si vyhradzujeme právo jednotlivé prípady posudzovať individuálne a prípadne požiadavka na výmenu tovaru bez udania dôvodu zamietnuť.

Na novo vybrané zbož si urobte novú objednávku, a do poznámky k objednávke prosím napíšte, že sa jedná o výmenu, ideálne aj s číslom pôvodnej objednávky.

Aký tovar nemožno vrátiť vôbec?

Spotrebiteľ nemôže odstúpiť od zmluvy napr.

V prípade sortimente intímneho charakteru, akým je napr. Spodná bielizeň, tovar nesmie byť nijako používané. Spotrebiteľ má právo si tovar vyskúšať s tým, že dodrží základné hygienické predpoklady takého vyskúšanie - skúšať cez spodnú bielizeň alebo použiť napr. Pribalenej ochrannej fólie (v prípade nohavičiek, plaviek a podobného sortimentu). Ak nedodrží stanovené hygienické podmienky, išlo by už o tovar, ktorý nemožno na základe smernice 97/7 / ES o ochrane spotrebiteľa vzhľadom na zmluvy na diaľku pre svoj charakter vrátiť.

Potrebujete len inú veľkosť?

Ak si prajete inú veľkosť či farbu, nie je nič jednoduchšie ako si vytvoriť na www.perfektne-pradlo.sk novú objednávku. V prípade, že tovar s požadovanými parametrami na e-shope nenájdete, nemáme ho už bohužiaľ k dispozícii.

Nevyhovujúci tovar môžete do 30 dní vrátiť bez udania dôvodu - viď Odstúpenie od zmluvy.

TIP: Ak sa nemôžete rozhodnúť medzi dvoma veľkosťami, neváhajte a objednajte si na skúšku pokojne obe dve. Tú, ktorá Vám nebude, môžete do 30 dní vrátiť.