Zavolajte nám (Po-Pi 9-14)
Typy pánskej spodnej bielizne a ako ju vyberať

Typy pánskej spodnej bielizne a ako ju vyberať

Admin 09. 09. 2021 Ako vybrať správne?

Vo svete módy je dosť ťažké sa zorientovať. Keď nie sme módnymi odborníkmi, ľahko sa môžeme medzi rôznymi typmi oblečenia a bielizne stratiť. O to viac zložité je to najmä pre mužov, ktorí nie sú módnymi nadšenci a radi by si len kúpili kvalitné bielizeň, v ktorej sa budú cítiť príjemne a pohodlne, pretože základ pre top outfit je práve skvele padnúce spodnú bielizeň.

Aké typy spodnej bielizne sú práve v ponuke a ako ho správne vyberať? Na to nájdete odpovede v tomto článku. Staňte sa módnymi expertmi a prekvapte svojim prehľadom, čo práve v módnom svete letí!

Kategórie Pánske spodná bielizeň

  1. Boxerky

Pánské boxerkyBoxerky sú najznámejšie a zároveň najžiadanejším typom pánskej spodnej bielizne. Svoju obľúbenosť u mužov získali najmä svojou pohodlnosťou, praktickosťou a prispôsobivosťou. Skvele sa hodí pre akýkoľvek typ postavy. Dnes už však nejde iba o jeden ich strih, ponuka sa totiž značne rozšírila. Okrem klasických TRUNK boxeriek sa na trhu objavili aj BOXERKY S dlhšou nohavičkou a minimalistická BOXERKY (skvelé do teplých letných dní). Hlavným rozdielom je dĺžka nohavičiek a tvar vačku, ktorý však vždy zaisťuje pohodlné nosenie.

Všetky typy boxeriek plne zakrývajú ako zadné, tak i prednej partie. Najčastejšie sú zakončené v páse elastickou gumou a sú vyrábané z pružného a priedušného materiálu.

TIP pre Vás: Správne padnúci boxerky netlačia, umožňujú akýkoľvek pohyb a prípadné nohavičky sa nikdy nerolujú (vždy zostávajú rovné a priľnuté).

 

  1. Trenírky

Pánské trenýrky

Trenírky bývavalo najčastejšie využívaným typom pánskej spodnej bielizne. S príchodom moderných módnych výstrelkov sú však ľahko na ústupe. Rovnako ako boxerky, tiež aj trenky prinášajú pánom pohodlie a komfort, vďaka svojej voľnosti a vzdušnosti. Báječne padnú akékoľvek mužskej postave. Oproti boxerkám, majú trenírky iba jeden strih, a to dlhé nohavice (zhruba do polovice stehien) a pas držiace pružná guma, ktorá býva všitá vo vnútri látky. Typický, pre klasické trenírky, je otvor doplnený o malé gombíky.

TIP pre Vás: Trenírky sú vhodným pánskym bielizňou pre všetky príležitosti nosenie (pre bežné nosenie, relaxáciu, športovanie i spanie).

 

  1. Slipy

Pánské slipy

Ani slipy neprídu o svoje miesto medzi pánskym spodným prádlom.

Skôr nezaujímavý a jednoduchý strih sa dnes stal rovnako obľúbený ako pánske boxerky. Svojmu nositeľovi poskytnú nielen bezchybný dizajn, ale aj komfort a perfektné podčiarknutie postavy. V skutočnosti ide o spodnú bielizeň bez nohavičiek, ktoré sú plne prispôsobivé.

Vyberať je možné medzi bokovými strihom a vyšším pásom.

Mužom menšieho vzrastu zasa opticky predĺžia nohy.

TIP pre Vás: Slipy sú ideálnym strihom pre obdarené mužov, ktorí radi podčiarknuť svoju mužnosť.

 

 

  1. Pánske tangá

Pánská tanga

Jednou z noviniek zo spodnej bielizne pre mužov sú pánske tangá. Nehrozí sa, nejde o úplne ten klasický typ, ktorý je známy u žien.

Pánske tangá sú v prednej časti rovnaká ako slipy, zadnú stranu tvorí pruh látky. Pas tvorí pružná guma. Tangá sú v skutočnosti veľmi prispôsobivá a príjemná na nosenie, pokiaľ teda vyberiete správnu veľkosť.

TIP pre Vás: Pánske tangá sú vhodná pod veľmi priliehavé oblečenie či do teplých letných dní. Dajú sa samozrejme využiť aj ako sexi bielizeň, potešenie zo strany žien však nie je zaručené!

 

 

  1. Jocksy (Jockstrap)

Jockstraps

JockStrapy je najnovším typom pánskej spodnej bielizne, ktorý využívajú viacmenej športovci. Tento kúsok je tvorený minimálnym množstvom látky, ktoré zakrýva iba prednú mužskej partie. Zadný diel prakticky neexistuje. Jocks sú vzadu tvorené iba obvodovými gumami, ktoré vedú okolo zadnej partie.

TIP pre Vás: jocks sú vhodné ako pre športové aktivity, tak aj bežné nosenie. Tiež sú využívané, úzkou skupinkou mužov, ako sexy spodnú bielizeň.  

 

 

 

 

Ako správne vyberať pánsku spodnú bielizeň?

Toto je najčastejšia otázka nielen mužov, ale i mnohých žien, ktoré by rady obnovili šatník svojich druhých polovičiek. Vzhľadom na to, že všetky typy pánskej spodnej bielizne sa skvele hodia na akúkoľvek postavu a aktivitu, hlavným kritériom výberu je práve typ podľa zvyklosti a pohodlnosti. Páni sa však nemusia báť skúšať nové veci. Pánske spodné prádlo je vyrábané za účelom toho najväčšieho komfortu, či už ide o akýkoľvek strih.

Najdôležitejším aspektom výberu je samozrejme veľkosť (podľa tabuľky veľkostí), ale tiež materiál, ktorý by mal byť pružný, ale zároveň vzdušný.

 

Kategórie Pánske spodná bielizeň

Dúfame, že Vám tento článok poskytol užitočné informácie a prajeme Vám ten najjednoduchší výber a príjemný nákup dobre padnúcej spodnej bielizne.