Zavolajte nám (Po-Pi 9-14)
Bambus a jeho využitie (bambusové spodná bielizeň, župany, pyžamá ...)

Bambus a jeho využitie (bambusové spodná bielizeň, župany, pyžamá ...)

Admin 12. 07. 2021 Poradňa

Bambus a jeho využitie (bambusové spodná bielizeň, župany, nočné košieľky ....) Nie je žiadne prekvapenie, že už dávno sme vymenili plast, za niečo, čo je oveľa šetrnejší k našej prírode a to výrobky z bambusu či už sa jedná o riad , bytové doplnky, textílii. Táto rastlinka má svoje využitie aj pri výrobe spodného či nočnej bielizne.

Čo to vlastne bambus je?

Asi to mnoho ľudí prekvapí, ale bambus nie je strom. Jedná sa o trávu, ktorá má rovnako ako ostatné traviny podzemné stonky. Jej odolná a pevná vlákna prestupujú mäkšie a pružnejšie hmotou, tak umožní tuhým vláknam rozostúpiť sa. Zaujímavosti je, že táto tráva dorastá do veľkosti až 40 metrov.  

Prečo zvoliť bambusové bielizeň, župan či nočnú košeľu oproti bežnej čipkované či iné textíliu?

Bambusové bielizeň je veľmi príjemné na dotyk, tiež je antibakteriálny, teda zabraňuje priechodu všetkým baktériám. Jeho ďalšie využitie je termoregulácia, čo znamená, že sa dokáže prispôsobiť telesnému teplu a odvádza pot.

Župany z bambusu sú veľmi príjemné a majú sacie schopnosti, teda po vašej kúpeli sa ľahko osušíte.

Spodná bielizeňpodprsenky, nohavičky nebo pánske spodné prádlo z bambusu vám tiež dodá ten správny komfort.

Spodná bielizeň je na vašom tele to hlavné, čo je v úzkej blízkosti s vašimi intímnymi partiami, preto je dôležité dbať na správny výber spodnej bielizne a to najmä v lete, kedy horúco a vlhko nahráva vzniku rôznym intímnom problémom. Práve bambus pomôže sa im vyhnúť.