Zavolajte nám (Po-Pi 9-14)
Sťahovacia spodná bielizeň

Sťahovacia spodná bielizeň

Admin 07. 10. 2021 Poradňa

Prádlo, které se hodí!

Existuje mnoho střihů stahovacího a tvarovacího prádla. Jaké se hodí právě pro vás? Jak stahovací prádlo vybírat a jak jej nosit?

DRUHY SŤAHOVACEJ BIELIZNE

Sťahovacia bielizeň je pomocníkom ženy už niekoľko rokov. Veľa sa však o ňom nepíše, pretože práve tento druh spodnej bielizne je tajomstvom dokonalej postavy v akýchkoľvek šatách. Sťahovacia bielizeň totiž dokonale uhladí všetky nedokonalosti a vytvorí tak bezchybnú figúru do šiat, a to najmä do tých priliehavých, ktoré majú za úlohu zvýrazniť ženské krivky.

Vo svete spodnej bielizne však môžeme nájsť rôzne strihy sťahovacej bielizne, a preto vám prinášame tento článok. Aké druhy spodnej sťahovacej bielizne existujú a ako ju nosiť?

Všetky sťahovacie spodné bielizně nájdete na našom e-shope Perfektne-Pradlo.sk!

1.  Kapitola – Stupne stiahnutia

Pre začiatok sa najskôr musíme zmieniť o tom, že sťahovacia bielizeň sa rozdeľuje do 3 kategórií podľa stupňa stiahnutia. Jednotlivé stupne majú svoje funkcie:

  •       SOFT CONTROL
  •       MID CONTROL
  •       MAX CONTROL

Soft control

Soft control je najnižší stupeň, teda ľahký stupeň stiahnutia. Jeho ďalšou funkciou je vyhladzovací efekt rizikových partií.

Mid control

Druhý stupeň Mid control, teda stredný stupeň stiahnutia, oplýva tvarujúcimi a formujúcimi efektmi rizikových partií.

Max control

Tretí, a teda najvyšší stupeň, teda vysoký stupeň stiahnutia, výrazne a efektívne sťahuje rizikové partie, a dokonca zoštíhli postavu až od 2 veľkosti.

2.  Kapitola – Druhy sťahovacej bielizne

Ako už bolo spomenuté v úvode článku, druhov sťahovacej bielizne existuje naozaj veľa. Jednotlivé druhy sa však nosia pod vybrané oblečenie, pretože podľa ich strihu spevňujú a sťahujú rizikové partie, ktoré by mohli nechcene v oblečení vyniknúť.

    I.            Sťahovacie nohavičky

 

Dámské kalhotky Victoria beige

1.     Sťahovacie nohavičky s nohavičkou

Sťahovacie nohavice s nohavičkou môžu byť s vyšším alebo nižším pásom, s dlhšími či kratšími nohavičkami. Dĺžku nohavičky si treba zvoliť podľa toho, či je úmyslom spevniť a vytvarovať okrem bokov a zadočku aj stehná. Lem nohavičiek je orámovaný silikónom, teda neskĺzavajú a ani sa nerolujú. Lemy nohavičiek je vo väčšine prípadov zdobený čipkou. Dôležitý je správny výber veľkosti. Lemy pri nohavičkách sa nesmú zarezávať, prechod musí byť plynulý.

 

 

 

Stahovací kalhotky 251 Talia natura

2.     Sťahovacie nohavičky s vysokým pásom

Na spevnenie bruška, bokov a vytvarovanie pása sú najlepšou voľbou sťahovacie nohavičky s vysokým pásom bez nohavičiek. Pás je poväčšinou vysoký až pod spodný okraj podprsenky a je vybavený silikónovým prúžkom teda nohavičky neskĺzavajú ani sa nerolujú. Niektoré môžu formovať aj zadoček, u niektorých zase môžu byť v oblasti zadnej partie voľné a vybavené iba sieťovinou alebo čipkou.

 

 

 

Stahovací kalhotky Valentina beige

3.     Sťahovacie nohavičky s nižším pásom

Sťahovacie nohavičky s nižším pásom skvele tvarujú spodné bruško, ktoré môže byť problémom mnohých žien. V niektorých prípadoch môžu aj zároveň tvarovať zadok. Nohavičky s nižším pásom sú vysoké zhruba pod pupok a vybavené silikónovým pásikom, ktorý ich pevne drží na mieste.

 

 

 

 

4.     Formujúce nohavičky na bežné nosenie

Všetka sťahovacia bielizeň nie je určená na každodenné a sťahovacie nosenie. Na každodenné nosenie sú určené sťahovacie nohavičky na bežné nosenie, ktoré jemne sťahujú bruško a sú veľmi pohodlné.

 

Stahovací šaty ELDAR Vika bílé

    II.            Sťahovacie spodničky

Sťahovacie spodničky sú v strihu sukne s vysokým pásom, až po prsia, a môžu byť doplnené aj o ramienka. Sťahovacie spodničky skvele nahrádzajú sťahovacie nohavičky s nohavičkou, ktoré môžu byť pre niektoré dámy nepohodlné. Krásne vytvarujú a spevnia pás, boky aj stehná. Sú ponúkané v rôznych univerzálne farebných variantoch, čierna, telová, svetlo ružová, biela.

 

 

 

 

  III.            Sťahovacie topy

Sťahovacie topy slúžia na spevnenie vršku tela, teda od pŕs do pása. Efektívne zoštíhľujú, tvarujú a spevňujú prsia aj bruško. Sťahovacie topy sa hodia najmä ženám, s trojuholníkovým typom postavy. Sťahovacie topy je možné zohnať v troch farebných variantoch, čierna, telová a biela.

 

Dámské stahovací body 319 black

 IV.            Sťahovacie body

Sťahovacie body sa môže na prvý pohľad zdať ako nepraktické, avšak opak je pravdou. Sťahovacie body krásne držia a ženy o ňom po celý čas jeho nosenia ani nevedia. Sťahovacie body krásne tvaruje postavu. Navyše sa hodí takmer pod každé šaty s neodhalenými ramenami. Veľkou výhodou je sťahovacie body bez košíčkov, teda môžete pohodlne nosiť svoje podprsenky. Sú k dostaniu v troch základných farebných variantoch, čierna, telová a biela.

 

 

 

3.  Kapitola – Ako správne vybrať sťahovaciu bielizeň

Rovnako ako pri každej spodnej bielizni aj pri sťahovacej bielizni platí, že základ je v správnom výbere. Pri sťahovacej spodnej bielizni to platí dvojnásobne, pretože zlá veľkosť môže narobiť viac problémov ako úžitku. Pri výbere správnej veľkosti je dobré si túto bielizeň vyskúšať. Nikde sa vám nesmie zarezávať, všetky prechody musia byť hladké a úplne neviditeľné. Tiež vás v oblasti horného lemu nesmie škrtiť a zároveň nesmie byť voľný. Celkový pocit by mal byť, že vaše telo je spevnené a zároveň v pohodlí.

4.  Kapitola – Ako správne nosiť sťahovaciu bielizeň

Pre začiatok je dôležité povedať, že sťahovacia spodná bielizeň nie je určená na každodenné nosenie, pokiaľ sa nejedná o formujúce nohavičky na bežné nosenie. Tento typ spodnej bielizne je využívaný pod oblečenie typu spoločenského a určeného teda na spoločenské akcie a udalosti, ako sú napríklad plesy, svadba a pod. Správny druh sťahovacej bielizne zvolíte podľa vášho outfitu. Pokiaľ budete mať odhalené ramená, rozhodne nevoľte, sťahovacie body, top či spodničku s ramienkami. Pokiaľ viete, že vaša sukňa bude kratšia dĺžky, neobliekajte si pod ňou sťahovacie nohavičky s nohavičkami.

 

Dúfame, že Vám tento článok poskytol užitočné informácie a prajeme Vám ten najjednoduchší výber a príjemný nákup.